Na parasol ogrodowy warto spojrzeć z nieco szerszej perspektywy. To nie tylko narzędzie, jakie ma chronić przed upalnymi promieniami słonecznymi. Parasol ma za zadanie chronić także przed lekkim deszczem, który w okresie letnim lubi pojawiać się z zaskoczenia. 

Różne rodzaje parasoli ogrodowych

Do zakupu parasola należy podejść z należytą uwagą. Tylko dzięki temu będzie można mieć pewność, że kupi się coś, co będzie dobrze sprawować się na świeżym powietrzu. Przeglądając oferty, jakie dostępne są m.in. na stronie gardenspace.sk/zahradne-slnecniky, można zorientować się, że dostępne są różne rodzaje parasoli ogrodowych:

  • na pojedynczym stelażu – najczęściej można spotkać się z nimi na tarasie. Coraz częściej stają się popularne parasole, jakie posiadają łamany stelaż. Te droższe wersje mogą pochwalić się solidnie wykonanym stelażem, który będzie w stanie wytrwać długi okres. 
  • w komplecie ze stołem – wspólna integracja z blatem sprawia, że cała konstrukcja jest zdecydowanie pewniejsza. Podczas spożywania posiłku nie trzeba będzie przejmować się palącymi promieniami słońca. Minus – nie można przestawić parasola bez stołu.
  • grzewczy – w szczególności polecany na jesienne wieczory. Co odważniejsi mogą pomyśleć nawet o tym, aby taki parasol zastosować w okresie zimowym. Posiada on w sobie butlę na gaz, która pomaga ogrzać powietrze, jakie znajduje się niekiedy w promieniu kilku metrów od samego parasola. Niestety, ale koszt zakupu takiego parasola, dla wielu osób okazują się bardzo wysokie.