Biznes

Wykonujemy rozliczenie dochodów z Niemiec

Niemieckie dochody znacznie przewyższają polskie zarobki. Nie można się więc dziwić, że wiele osób decyduje się na wyjazd za Odrę, aby móc tak wykonywać stałą lub sezonową pracę zarobkową. Należy jednak przy tym pamiętać, aby poprawnie wykonać rozliczenie dochodów z Niemiec w odpowiednim czasie.

Niemieckie zarobki

Jeżeli tylko i wyłącznie osiągamy niemieckie dochody, to należy wykonać tylko rozliczenie dochodów z Niemiec za Odrą. Tak jak nakazują przepisy prawne, należy rozliczyć się z niemieckim odpowiednikiem polskiego urzędu skarbowego. Niezależnie od tego czy posiada się polskie obywatelstwo czy też nie – należy papiery złożyć tylko na terytorium RFN. Mowa tutaj oczywiście o dochodach, które uzyskiwane są z legalnego źródła i ma się normalną umowę podpisaną ze swoim pracodawcą. 

Polskie zarobki a rozliczenie dochodów z Niemiec

Jeżeli jednak w danym roku osiągnęliśmy dochód w Polsce i za Odrą będziemy musieli pomyśleć o złożeniu dokumentów zarówno u nas, jak również w RFN. Dzięki temu dopełnimy wszelkich formalności i nie będziemy musieli obawiać się wezwań ze strony urzędów. Rozliczenie dochodów z Niemiec w Polsce odbywa się na zasadzie zwolnienia z progresją. Jest to metoda mająca pomóc uniknąć podwójnego opodatkowania, co wpłynie na naszą korzyść. W dokumentach rozliczonych po stronie niemieckiej należy wykazać osiągnięty dochód za Odrą, tamtejsze ulgi, klasę podatkową i niemiecką kwotę wolną od podatku. W wypełnieniu takich dokumentów pomóc nam może profesjonalna księgowa. 

http://wtrawiepiszczy.com.pl http://jadalive.org http://warshipsband.com