W dzisiejszych czasach coraz większa liczba osób prywatnych jak i firmy przewozowych korzysta z usług wypożyczalni samochodów. Jest to miejsce, w którym można uzyskać pojazd na różny okres czasu – od krótkotrwałego do długotrwałego. W przypadku przedsiębiorców zarządzających branżami przewozowymi w grę najczęściej wchodzi wypożyczalnia samochodów ciężarowych. Niektórzy przedsiębiorcy bardzo często korzystają z jej usług. W jakich sytuacjach warto pokusić się o wypożyczenie samochodów ciężarowych?

 

Wypożyczalnia samochodów ciężarowych – kiedy warto z niej skorzystać

 

Wypożyczalnia samochodów ciężarowych w przypadku przedsiębiorców posiadających firmy TSL jest bardzo dobrym miejscem na czasowe uzyskanie pojazdu. Wykorzystywane jest w różnych sytuacjach, które najczęściej zależą tylko i wyłącznie od czasu trwania umowy wypożyczenia pojazdu. I tak wyróżnia się:

 

-Wynajem krótkoterminowy; skierowany jest dla przedsiębiorców, którzy tylko na chwile chcą skorzystać z usług wypożyczalni. Bardzo często ten typ umowy wykorzystywany jest przez przedsiębiorców, których własne samochody uległy awariom czy usterkom, a zostały zaplanowane dla nich zlecenia. W takiej sytuacji wynajem krótkoterminowy jest w stanie uratować dane zlecenie zapobiegając ryzyku nałożenia kary na przedsiębiorcę za niedotrzymanie warunków umowy.

 

-Wynajem długoterminowy; skierowany jest dla przedsiębiorców, którzy na stałe chcą bazować na wypożyczaniu samochodów ciężarowych. W ten sposób firma, która dopiera zaczyna działalność może bardzo dobrze się ,,rozkręcić” tak naprawdę bez wkładu własnego na początek. W trakcie pracy samochód sam na siebie zarabia, a przedsiębiorca odprowadza comiesięczną składkę zawartą w podpisanej umowie.

 

Wypożyczenie pojazdów – na co należy uważać

 

W branży przewozowej należy bardzo skrupulatnie czytać umowę i szukać czy nie są zawarte w niej limity kilometrowe. Branża TSL polega na transporcie samochodów na długich dystansach dlatego z reguły limity kilometrów muszą być pokaźne. W przeciwnym razie wypożyczalnia może nakazać przedsiębiorcy opłacenie kar, które są dość bolesne.