Eleganckie sztućce to ozdoba stołu i element, bez którego ciężko nam będzie spożyć przygotowane dania. Dzisiaj zestaw sztućców wybieramy nie tylko przez wzgląd na funkcjonalność, ale również estetykę – chcemy, aby sztućce były wspaniałym dodatkiem. Jakie sztućce wybrać, aby były one trwałe i eleganckie? Co proponują nam producenci?

Elegancki zestaw sztućców ze stali nierdzewnej

Wśród licznych propozycji topowych producentów najchętniej kupowany jest dzisiaj zestaw sztućców ze stali nierdzewnej. Stal 18/10 posiada doskonałe właściwości techniczne, przez co nie odkształca się, nie jest podatna na działanie wilgoci czy korozję. Sztućce takie możemy bez obaw czyścić w zmywarkach automatycznych. Stal nierdzewna to idealne rozwiązanie w naszych kuchniach czy jadalniach: materiał ten wykorzystywany jest również do tworzenia garnków wysokiej jakości, które będą towarzyszyć nam w kuchniach przez wiele lat.

Co jest istotne w budowie sztućców? Wiele osób zwracać uwagę na estetykę i linię sztućców, całkowicie zapominając o tym, że zestaw sztućców powinien być przede wszystkim odpowiednio profilowany oraz wyważony. Dzięki temu widelce czy noże wygodnie leżą w dłoni, umożliwiają komfortowe spożywanie posiłków. Oczywiście wzrok przyciąga również samo zdobienie – projektanci stale proponują nam nowe rozwiązania i projekty. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się sztućce z nieco wydłużonymi trzonkami – ich wysmukła linia doskonale prezentuje się we wnętrzach skandynawskich czy minimalistycznych.

Nie tylko sztućce obiadowe!

Zestaw sztućców to oczywiście podstawa na naszych stołach – czy jednak wiesz, że sztućce to nie tylko klasyczne zestawy składające się z widelców czy noży? Obecnie topowi producenci proponują zestaw sztućców dla najmłodszych – są to komplety odpowiednio profilowane, o nieco mniejszych rozmiarach, nierzadko zdobione postaciami z bajek.