Funkcjonalna kuchnia to miejsce, gdzie nie tylko przygotowujemy posiłki. Taka kuchnia jest przestrzenią spotkań w gronie rodziny, ale też miejscem, gdzie z przyjemnością możemy wypić kawę. Zaprojektowanie nowoczesnej kuchni nie jest trudne – konieczny jest dobre projekt i wybór nowoczesnych mebli.

Nowoczesna kuchnia o dużej powierzchni

Mylnie sądzi się, że zaaranżowanie dużych kuchni jest proste. Duża przestrzeń daje nieograniczone możliwości do aranżowania, ale też… do popełniania błędów! Zanim umeblujemy takie miejsce, warto krytycznym okiem spojrzeć na wnętrze i zastanowić się nad modnymi słabymi stronami tego miejsca. Czy posiada ono skosy? Wnęki? Czy okna dają wystarczającą ilość naturalnego światła? Warto pamiętać, że nowoczesna kuchnia to zarówno eleganckie meble, jak i praktyczne dodatki i rozwiązania. W dużych pomieszczeniach warto wykorzystać kuchenną wyspę, która pozwoli na wykreowanie dodatkowej przestrzeni do przechowywania.

Nowoczesna kuchnia w formie aneksu – wybierz odpowiednie meble

Nowoczesne budownictwo mieszkaniowe coraz częściej proponuje swoim klientom mieszkania z aneksem kuchennym zamiast klasycznej kuchni. rozwiązanie to ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni, ale też pozwala na przeznaczenie innego pomieszczenia na kolejną sypialnię, Aneksy możemy aranżować w dowolny sposób – umożliwią to liczne kolekcje meblowe, które zaskoczą oryginalnymi rozwiązaniami. Aneksy warto uzupełnić o przeszklone witryny i szafki – nadadzą one optycznej lekkości i sprawią, że całość prezentować się będzie znacznie ciekawiej. W kolekcjach meblowych znaleźć można elementy pod zabudowę sprzętów takich jak lodówki czy zmywarki. Dzięki temu bryła meblowa zyska bardziej spójny wygląd.