Smukła talia, gładka skóra bez cellulitu, to cele, jakie stawiamy sobie, przechodząc na dietę i wprowadzając plany treningowe. Niestety nie zawsze udaje się osiągnąć zamierzone efekty, zwłaszcza gdy nie dajemy sobie zbyt wiele czasu. Jeśli chcesz przyspieszyć efekty modelowania ciała, skorzystaj z profesjonalnych zabiegów. W poniższym artykule przedstawiamy procedury polecane przez ekspertów.

Co potrafią zabiegi modelowania ciała?

Zabiegi modelowania ciała służą do pogłębienia i utrwalenia efektów odchudzania. Nie można jednak traktować ich jako jedyną drogę do szczupłej i zgrabnej sylwetki – podkreślają specjaliści z Kliniki La Perla w Bolesławcu. Korzystanie z procedur modelowania ciała powinno iść zawsze w parze z aktywnością fizyczną i zdrowymi nawykami żywieniowymi. Możemy wówczas liczyć na szybkie i trwałe efekty w postaci redukcji podskórnej tkanki tłuszczowej, zmniejszenia cellulitu i poprawy napięcia skóry.

Modelowanie ciała – z jakich zabiegów warto skorzystać?

Kriolipoliza

Zamrażanie tkanki tłuszczowej to nowoczesna metoda redukcji miejscowej otyłości i cellulitu. Kriolipoliza przynosi najlepsze efekty, gdy połączy się ją z zabiegiem falą akustyczną. Podczas kriolipolizy ciało chłodzone jest do temperatury poniżej zera. Zastosowane parametry pozwalają na redukcję tkanki tłuszczowej, nie wpływając przy tym na skórę, nerwy i naczynia krwionośne. Z kolei fala akustyczna działa poprzez stymulację syntezy kolagenu, drenaż limfatyczny oraz wprowadzenie zmian w rozkładzie podskórnej tkanki tłuszczowej. Taka terapia łączona prowadzi nie tylko do eliminacji zbędnych komórek tłuszczowych, ale też poprawia cyrkulację krwi i zwiększa napięcie skóry.

Lipoliza iniekcyjna

Jest to zabieg iniekcyjny, który polega na wstrzyknięciu specjalnego preparatu o działaniu destrukcyjnym wobec komórek tłuszczowych. Głównym składnikiem tego preparatu jest fosfatydylocholina – substancja bezpieczna dla ludzkiego organizmu. Działanie preparatu polega na rozkładzie komórek tłuszczowych na prostsze elementy, które następnie transportowane są do wątroby i usuwane z organizmu. Lipoliza pomaga dodatkowo w redukcji pomarańczowej skórki. Efekty zabiegu są zależne od wyjściowej grubości tkanki tłuszczowej. Zazwyczaj już po około 3 tygodniach można zauważyć zmniejszenie się obwodu ciała.

Ultradźwiękowa redukcja tkanki tłuszczowej

Technologia HIFU to nieoperacyjna metoda na pozbycie się miejscowych nadmiarów tkanki tłuszczowej i uporczywego cellulitu. Ultradźwięki są w stanie dotrzeć na głębokość nawet 13 mm, dzięki czemu są niezwykle skuteczne i prowadzą do trwałych rezultatów. Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu – skóra staje się wyraźnie napięta i jędrna. Ciało potrzebuje jednak około 3 miesięcy, aby pozbyć się uszkodzonych komórek tłuszczowych oraz dokonać pełnej przebudowy kolagenu w skórze.

Endermologia

Masaż podciśnieniowy to najpopularniejszy zabieg ujędrniający stosowany w modelowaniu ciała. Endermologia polega na zastosowaniu systemu dwóch niezależnie sterowanych rolek masujących umieszczonych w hermetycznej komorze, które w połączeniu z podciśnieniem pobudzają spalanie tkanki tłuszczowej, inicjują produkcję włókien kolagenowych oraz redukują obrzęki. Masaż endermologiczny przynosi najlepsze rezultaty, gdy wykonywany jest z dużą częstotliwością w serii kilkunastu zabiegów.

Jak utrwalić efekty modelowania ciała?

Modelowanie ciała w gabinecie medycyny estetycznej to skuteczny sposób na osiągnięcie wymarzonych efektów w stosunkowo szybkim czasie. Ważne jest jednak, aby wykonać pełną serię zabiegów, zalecaną przez specjalistę, a po zakończeniu terapii utrzymywać zdrowy i aktywny tryb życia.

Rozważasz skorzystanie z zabiegów ujędrniających i wyszczuplających? Uzyskaj więcej informacji na temat modelowania ciała w klinikach medycyny estetycznej.