Szukając inspiracji na zaaranżowanie tarasu czy ogrodu, warto zwrócić uwagę na eleganckie meble aluminiowe. Meble takie doskonale sprawdzą się w nowoczesnych aranżacjach, jak i w stylu loftowym, minimalistycznym czy skandynawskim.

Czym wyróżniają się meble aluminiowe?

Ogród czy taras doskonale nadają się do wykreowania w nich strefy wypoczynkowej. Dzisiaj możemy z takiego miejsca zrobić zarówno przestrzeń do relaksu, jak i miejsce do podawania kawy czy letnią jadalnię. Umożliwią to odpowiednio dobrane meble. Wśród najchętniej kupowanych wymienia się obecnie meble technorattanowe, jednak warto również zwrócić uwagę na komplety aluminiowe, które doskonale wpisują się w najnowsze trendy i gwarantują elegancję przestrzeni.

Meble aluminiowe to konstrukcje oparte na aluminiowych stelażach malowanych proszkowo. Oznacza to, że konstrukcja zabezpieczona jest przed działaniem wilgoci, ścieranie, korozją. Taki stelaż zachowuje elegancki wygląd na wiele lat. Świetnym przykładem aluminiowego mebla są nowoczesne krzesła, w których aluminiowa konstrukcja uzupełniona została o wypełnienie wykonane z polietylenowej siatki. Siatka posiada pewien stopień elastyczności, dodatkowo posiada też gęsty splot, przez co siedzisko jest zabezpieczone przed ścieraniem, uszkodzeniami. Inną propozycją są krzesła, w których wypełnienie tworzy gruba lina – takie rozwiązanie pozwala na stałe wentylowanie skóry użytkownika w czasie upalnych dni. Inspiracje na meble aluminiowe znaleźć można na stronie gardenspace.sk/zahradny-hlinikovy-nabytok.

Jak dbać o meble aluminiowe?

Chcąc zachować doskonały wygląd mebli aluminiowych, warto pamiętać, by w czasie jesieni i zimy były one chronione. Najlepszym rozwiązaniem będą pokrowce ogrodowe, wykonane z gęstych tkanin poliestrowych. Pokrowce przepuszczają powietrze, przez na powierzchni mebli nie kondensuje wilgoć.